Pasākumi

 Atskats karjeras izglītības pasākumos- mācību ekskursijās un tikšanās pasākumā

Mācību ekskursija uz Žaņa  Lipkes muzeju

1.martā 10. klašu skolēni devās uz Žaņa Lipkes muzeju, lai iepazītos ar muzeja ekspozīciju un aplūkotu izstādi par ekonomisko darbošanos  Latvijā  pagājušā gadsimta 20.-30. gados.
Lipkes ģimene dzīvoja un joprojām dzīvo Ķīpsalā, Mazajā Balasta dambī 8. Balasta dambis 8 ir sīka ieliņa, kas līdzinās oderē iešutai, aizpogātai kabatiņai. To nevar pamanīt ne no upes, ne salas lielās artērijas – Ķīpsalas ielas – puses, un pilsētas kartēs tā bieži nav iezīmēta. Lipkes memoriāls, kurš izmēros nemaz nav tik mazs, iespējams, ir kļuvis par Rīgas vislabāk paslēpto muzeju, un memoriāla apslēptība ir ne tikai reāla, bet arī simboliska, jo šajā vietā gan kaut ko slēpa, gan slēpās. Pagalmā, kur atduras aklā ieliņa, zem malkas šķūņa bija izrakts pazemes bunkurs. Tur Žanis Lipke bija iekārtojis patversmi no ebreju geto izglābtajiem cilvēkiem. Viena izeja no bunkura esot bijusi zem suņu būdas, otra – ziemeļu puses nogāzē. Otrā pasaules kara laikā 3 x 3 metrus lielajā bedrē uzturējās 8 līdz 12 cilvēki – bieži ļoti ilgu laiku. Lipkes piemiņas memoriāls ir uzcelts blakus viņa sētai tukšajā vietā uz Daugavas pusi. Askētiskā tumšpelēkā koka ēka bez logiem atgādina uz mutes apgāztu krastā izvilktu laivu – kā pārcēlāja laivu, kas savu pārcelšanas uzdevumu ir izpildījusi. Tā atgādina arī Noas šķirstu, kas pēc plūdiem nolaidies atpakaļ uz sauszemes ar laimīgajiem izdzīvojušajiem – jauno cilvēci, kuru Dievs nolēmis vairs neiznīcināt. Visbeidzot tā atgādina arī melnu šķūni – savulaik zvejnieku apdzīvotajai Ķīpsalai raksturīgu darvotu, vēja sašķiebtu būvi no strūgu plankām ar īpatnēju smaržu. Arī no iekšpuses, kur pa šķirbām starp rupji tēstiem dēļiem spraucas gaisma, ēka grib liecināt par to Ķīpsalu, ko mēs neesam piedzīvojuši un vairs nepiedzīvosim – ar tvaikoņa piestātni, viensētām, zivju kūpinātavām un neizmantotiem smilšu klājumiem.
Izstādes par Latvijas ekonomiku pagājušā gadsimta 20.-30. gados radīšanu iedvesmojusi mazāk zināma lappuse ebreju glābēja Lipkes biogrāfijā, proti, viņa nelegālo preču ievedēja darbība. Rīgas dokeris Lipke ar dažādu preču nelegālo tirdzniecību nodarbojās jau Ulmaņlaikos un turpināja to darīt arī Otrā pasaules kara gados, savsas cilvēku glābšanas misijas laikā. Lielā mērā tieši nepaklausība likuma un necilvēcigas varas priekšā bija izšķiroša, radot viņam iespēju izglābt apmēram 50 cilvēku dzīvību. Izstādes centrā ir nepakļaušanās kā dzīvesveids un izdzīvošanas stratēģija. Mākslinieks  Aigars Bikše izstādē mēģinājis uzminēt cilvekam piemītošo nepaklausības gēna ietekmi uz rīcību un katram izstādes apmeklētājam bija iespēja izmērī, cik šis gēns viņā ir aktīvs. Ja vēlaties, tad izstādi vēl varat paspēt aplūkot- tā būs atvērta līdz š.g. 31. maijam.

 

Tikšanās ar portāla www.prakse.lv pārstāvi Andri Grīnfeldu

9.martā 12. klašu izglītojamie tikās ar portāla www.prakse.lv pārstāvi Andri Grīnfeldu. Nodarbības laikā Andris izglītojamiem pastāstīja par portāla darbību. Ar Virtuālās prakses palīdzību ir iespēja iegūt pirmo darba pieredzi un reālā darba ieskatu pie 220 darba devējiem. Portālā ir iespēja iepazīst profesiju un darbu reālos uzņēmumos, iejūties un risināt reālas darba situācijas ik dienu. Virtuālā prakse lauj ikvienam pārliecināties, kura profesija viņam ir piemērotākā un uzzināt, kurš ir katra portāla apmeklētāja sapņu darba devējs. Nodarbības laikā izglītojamajiem bija iespēja iejusties darba meklētāja lomā un pieteikt savu kandidatūru konkrētam darbam. Portāla pārstāvis pastāstīja, kas jāņem vērā gatavojoties darba intervijai, kā uzvesties darba intervijas laikā un kā atbildēt uz darba devēja jautājumiem, lai iegūtu kāroto darbu.

 

Mācību ekskursija uz uzņēmumu “MADARA Cosmetics”

20.aprīlī 9.-12.klašu izglītojamo  interesentu grupa devās mācību ekskursijā uz uzņēmumu “Madara”. Uzņēmuma jaunā  ražotne atrodas Mārupē, Zeltiņu ielā.  Tā atklāta 2016. gada vasaras nogalē. Uzņēmums ražo ekoloģisku kosmētiku. Uzņēmuma darbinieki tic, ka iedarbīgākā ādas kopšana sniedzasdaudz dziļāk par ādu. Tā liek starot ne tikai šīs kosmētikas lietotāja ādai, bet arī sirdij.Patiesa ādas kopšana rūpes ne tikai par skaistumu , bet arī par lietotāju labsajūtu.Uzņēmumā tur cieņā tādas vērtības kā cilvēcību, godīgumu, milestību pret savu darbu, rūpes par dabu, saudzību pret vidi.  Tāpēc uzņēmuma darbinieki ar lielu rūpību izvēlas vistīrāās, drošākās un iedarbīgākās sastāvdaļas. Produktu izpētes gaitā tiek iesaistīti Latvijas zinātnieki. Uzņēmumā strādā apmēram 90 darbinieku. Katru dienu tiek saražotas apmēram 10 tonnas produkcijas. Produkcija tiek eksportēta uz 33 valstīm.

 

Mācību ekskursija uz Latvijas Nacionālo bibliotēku

24. aprīlī 9.-12. klašu izglītojamo interesentu grupa devās mācību ekskursijā uz Latvijas Naconālo bibliotēku. Ēkā Mūkusalas ielā 3 jeb Gaismas pilī Latvijas Nacionālā bibliotēka atrodas kopš 2014. gada. Bibliotēkas ēku projektējis pasaulē atzītais latviešu izcelsmes arhitektsGunārs Birkerts(ASV) un tā ir viena no nozīmīgākajām kultūras būvēm 21. gadsimtā Latvijā. Gaismas pils un tās infrastruktūra ļauj bibliotēkai ne tikai sniegt pamatpakalpojumus un organizēt savas norises, bet arī nodrošināt platformu visdažādāko sadarbības partneru aktivitātēm un veidot unikālas radošās sinerģijas. Pelēkās marmora grīdas dreļļu raksts  piešķir svinīgu nozīmi LNB apmeklējumam.  LNB atrodas arī viens no Latvijas lielākajiem dārgumiem- Dainu skapis. Ar lepnumu sirdī var aplūkot Tautas grāmatu skapi, iepazīties ar dažādām izstādēm-ekspozīcijām. LNB ir Ziedoņa zāle un vairākas konferenču zāles.
Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pamatuzdevums ir nacionālās literatūras krājuma veidošana, mūžīga glabāšana un tā ilglaicīgas pieejamības nodrošināšana. LNB vairāk nekā 4 miljonu vienību lielais krājums aptver visas zinātņu nozares ar pamatprofilu humanitārajās un sociālajās zinātnēs. Bibliotēkas lasītājiem pieejami arī speciālie krājumi ― retās grāmatas, rokraksti, Letonikas un Baltijas centra kolekcijas, māksla un mūzika, skaņu ieraksti, attēlizdevumi, sīkiespieddarbi, kartes. LNB izsniedz literatūru izmantošanai tikai LNB lasītavās, izņēmums ir abonementi. Bibliotēkas darbības galvenais akcents ir atbalsts  vidējai un augstākajai izglītībai, pētniecībai un mūžizglītībai, aktivitātes un literatūra bērnu lasīt veicināšanai.
LNB ir arī Latvijas bibliotēku darba teorētiskās izpētes un prakses analīzes centrs. Bibliotēka veic Latvijas starpbibliotēku abonementa centra funkcijas, nodrošina valsts parlamenta bibliotekāro un informatīvo apkalpošanu, īsteno nozares standartizāciju. Kopš bibliotēkas pirmsākumiem tās pārziņā ir nacionālā bibliogrāfija.

Izmanto Latvijas Nacionālās bibliotēkas pakalpojumus arī Tu!

 

Rīgas IT Demo centra apmeklējums

24. aprīlī 9.-12. klašu izglītojamo interesnatu grupa apmeklēja Rīgas IT Demo centru.
Rīgas IT Demo centrs prezentē  plašu un daudzveidīgu nacionālas nozīmes ekspozīciju, kas parāda vairāk nekā 30 Latvijas uzņēmumu sasniegumus IT un augsto tehnoloģiju jomā. Izveidotā ekspozīcija arvien tiek papildināta un apliecina, ka Latvijas IT nozare ir inovatīva, spēcīga un sociāli atbildīga.
Pirmo reizi Latvijas vēsturē ir izstrādāts IT portfolio – interaktīvs kopkatalogs, kas sniedz iespēju apkopotā veidā iegūt informāciju par Latvijas IT un augsto tehnoloģiju risinājumiem. Risinājumi ir sadalīti četrās pamata kategorijās:  sabiedrība;  izglītība un kultūra;  bizness;  inovācijas un stārtapi. Rīgas IT Demo centrs ir nacionālas nozīmes centrs un platforma, kurā ir iespēja parādīt labāko Latvijas un pasaules sabiedrībai, ko Latvijas IT uzņēmumi ir sasnieguši un paveikuši. Tie ir risinājumi, kas apliecina Latvijas zināšanu spēku un izcilību IT jomā, spējot radīt plašu pievienoto vērtību sociāli un ekonomiski. Rīgas IT Demo centrs ir sabiedrisks projekts, kura mērķis ir izveidot vadošo komunikāciju platformu Latvijas IT nozarē, veicinot gan jaunu, gan pieredzējušu IT uzņēmumu uzņēmējdarbību vietējā un globālā mērogā. Projektu īsteno biedrība ”Latvijas Informācijas tehnoloģiju klasteris.

Apmeklē Rīgas IT Demo centru arī Tu!


Mācību ekskursija

Vakar, 17. janvārī mūsu skolas 10.a un 10.b klases skolēni devās mācību ekskursijā uz Latvijas Universitātes Dabaszinību Akadēmisko Centru Torņakalnā. DAC ēka nodota ekspluatācijā 2015. gada augustā un tajā atrodas Bioloģijas, Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu, Ķīmijas, Medicīnas fakultātes Farmakoloģijas un Medicīnas bioķīmijas katedras, kā arī Fizikas un matemātikas fakultātes Optometrijas un redzes zinātņu nodaļa. Centrā katru gadu mācās ap 1500 studentu. Tajā izvietotas 138 studiju un pētniecības laboratorijas, kas aprīkotas ar mūsdienu prasībām atbilstošām mēbelēm un tehnisko aprīkojumu. Mums bija iespēja ielūkoties dažās laboratorijās un auditorijās, apskatīt studentu atpūtas un patstāvīgo mācību telpas. Ielūkojāmies arī DAC bibliotēkā un lasītavā, pabijām siltumnīcās, kur dabaszinātņu studentiem ir nodrošināta visa veiksmīgām studijām nepieciešamā infrastruktūra. Izmēģinājām pastrādāt individuālajās darba kapsulās, kas steidzīgajā dzīves ritmā ļauj norobežoties no apkārtējās vides, lai apkopotu domas jauniem zinātnes atklājumiem un atpūsties modernajos atpūtas krēslos un stūrīšos. Iepazīstoties ar DAC priecājāmies par skaisto, pārdomāto interjeru, sienu gleznojumiem un dažādām tematiskajām izstādēm vestibilos. Nelielam ieskatam dažas fotogrāfijas no mūsu redzētā.

Capture


 

02.12.2016. 11.a un 11.a klases izglītojamajiem nodarbību “Reklāma 21.gs- izaicinājumi un problēmas” vadīja RISEBAs pasniedzēja Dr. psych. Solveiga Blumberga. Pasniedzēja izglītojamos iepazīstināja ar to kā cilvēkā notiek iegūtās informācijas apstrāde, kas ir uzmanības determinantes, kā notiek informācijas saglabāšana. Viņa kopā ar izglītojamajiem analizēja reklāmu fragmentus, pārrunāja kā notiek ietekme uz konkrētu cilvēku. Liels paldies Solveigai Blumbergai par jauko nodarbību!

 blumberga


 

29.11.2016. skolas aktu zālē notika Augstskolu diena. Pie mums viesojās 12 augstskolu pārstāvji un viena nevalstiskā organizācija. Pasākumā piedalījās mūsu skolas 11.-12. klašu izglītojamie un ciemiņi no Rīgas 80. vidusskolas un Rīgas 64. vidusskolas. Augstskolu pārstāvji izglītojamos iepazīstināja ar savu augstskolu programmām; studentu uzņemšanas prasībām un studentu dzīvi. Izglītojamie augstskolu pārstāvjiem varēja uzdod sev interesējošus jautājumus un saņemt profesionālas atbildes. Sirsnīgs paldies visu uzaicināto augstskolu pārstāvjiem un visiem dalībniekiem par atsaucību un dalību pasākumā!

augstskolu_duiena


 

 

25.11.2016. pie 10.ab klašu izglītojamajiem viesojās Rīgas Skolēnu Domes prezidents – mūsu skolas 12.a klases izglītojamais Helvijs Ķeksis. Viņš 10.-to klašu izglītojamos iepazīstināja ar to, kas ir Rīgas Skolēnu Dome. Helvijs stāstīja, ka RSD dalībnieki sevi raksturo kā uzņēmīgu, aktīvu un idejām pilnu jauniešu kopu, kas īsteno savas idejas un ar vislielāko atdevi cīnās ar jauniešu pasivitāti, cenšoties panākt, lai arī jaunieši sajustos kā pilnvērtīga un lemt spējīga sabiedrības daļa. Izglītojamie uzzināja, ka RSD galvenie darbības uzdevumi ir pārstāvēt un aizstāvēt skolēnu intereses valstiskās un nevalstiskās institūcijās; veicināt Rīgas skolu un interešu izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu darbību un to sadarbību; sadarboties ar citām Latvijas skolu jaunatnes pašpārvaldēm un biedrībām; sadarboties ar starptautiskām skolēnu un jauniešu organizācijām; informēt skolēnus par viņu tiesībām un pienākumiem; iesaistīties projektos; organizēt pasākumus, kas paredzēti skolu skolēniem; nodrošināt RSD popularizēšanu Rīgas, Latvijas un starptautiskajā mērogā.  Helvijs aicināja 10.-tos iesaistīties RSD darbā un apmeklēt viņu rīkotos pasākumus.  Liels paldies Helvijam par stāstījumu un aicinājumu līdzdarboties!

rsd


 

23. novembrī 11.a klases skolēni kopā ar skolotājam Sandru Nagli un Ingu Dunki devās mācību ekskursijā uz uzņēmuma “Madara Cosmetics” jauno ražotni Mārupē. Ekskursijas laikā skolēni un skolotājas uzzināja daudz interesanta.

“Madara Cosmetics” dibināta 2006.gadā. “Madara Cosmetics” īpašnieki ir Lote Tisenkopfa-Iltnere, Uldis Iltners, AS “ALPS Investments”, Zane Tamane, Liene Drāzniece un Paula Tisenkopfa .

Ekskursijas laikā skolēni apskatīja kā izskatās MÁDARA jaunajās mājās, un iepazinās ar ražošanas procesu no formulu izstrādes līdz kosmētikas pildīšanai pudelītēs, kad tās visbeidzot apzīmogo trīs īpašākie vārdi pasaulē – MADE IN LATVIA.

Tāpat uzzināja, ka izvēloties MÁDARA, viņi izvēlas drošu, sertificētu un iedarbīgu dabīgo kosmētiku, kas rūpējas ne tikai par viņu skaistumu, bet arī par viņu veselību. Septembra beigās dabīgās kosmētikas ražotājs “Madara Cosmetics” atklāja savu jauno, 3,5 miljonus eiro vērto ražotni. Nepieciešamību pēc jaunās ražotnes noteikusi veiksmīgā attīstība eksporta tirgos un pieprasījums pēc kontaktražošanas pakalpojumiem – līdz ar to radusies vajadzība palielināt ražošanas tempus un apmērus. Turpmāko trīs gadu laikā attīstībā plānots ieguldīt vēl miljonu eiro. Investīcijas paredzētas ražošanas procesu uzlabošanai, tostarp inovācijām. Jaunā ražotne ir viena no modernākajām šāda veida ražotnēm Ziemeļeiropā. Jaunā ražotne spēj radīt tehnoloģiski dažādus produktus jebkādu partiju apmērā, kas ir starp 50 kilogramiem un divām tonnām. Vienā maiņā ražotnē spēj saražot līdz piecām tonnām produkcijas. Kompānija kopš savas darbības sākuma ir vidēji augusi par 30% gadā, un jaunā ražotne “Madara Cosmetics” nodrošina kapacitāti, lai būtu iespējams turpināt līdzšinējo izaugsmes tempu. “Madaras” produkcija tiek eksportēta uz apmēram 30 tirgiem, jo lielākais apmērs no saražotā tiek pārdots ārvalstīs. Kompānija paredz ražotnē izveidot vismaz 20 jaunas darbavietas kvalificētiem darbiniekiem – šobrīd uzņēmuma darbinieku skaits ir tuvu 90. Jaunās ražotnes izveidē ir ieguldīti 3,5 miljoni eiro. “Madara Cosmetics” šā gada pirmajā pusgadā apgrozījusi 2,5 miljonus eiro un nopelnījusi 300 000 eiro. Tas ir par 43% vairāk nekā attiecīgajā periodā pērn.

Liels paldies uzņēmuma “Madara Cosmetics” vadībai un mūsu gidei Līgai Ozolai par iespēju apmeklēt uzņēmumu, par atsaucību skolēnu izglītošanā un jauko ekskursiju!

capture


Šā gada 10. novembrī mūsu skolā viesojās pārstāvji no “Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība” (LaIPA) un “Autortiesību un komunicēšanas konsultāciju aģentūra/ Latvijas Autoru apvienība” (AKKA/LAA). Viņi atvērtajā stundā iepazīstināja 5.a un 5.b klases skolēnus un skolotājus ar abu organizāciju kopīgi izstrādāto interaktīvo mācību materiālu – testu – “Autors – teicamnieks”.

Interaktīvā mācību materiāla – testa “Autors – teicamnieks” mērķis ir pilnveidot izpratni par autortiesību un blakustiesību jautājumiem, tādejādi veicinot skolēnu gatavību ikdienā pieņemt un īstenot sociāli atbildīgus lēmumus.  Atvērtajā mācību stundā  pie mums viesojās  LaIPA izpildirektore Liena Grīna, mārketinga direktore Agita Sīga un mūziķis Kārlis Būmeistars.

karj


 

Tikšanās ar arhitektu Jāni Dripi.

Šodien – 07.11.16. mūsu skolā viesojās RISEBAs programmas ‘Arhitektūra” direktors, arhitekts Jānis Dripe. 10. klašu izglītojamajiem viņš novadīja nodarbību “Rīgas attīstības tendences un telpiskie izaicinājumi”. Pasniedzējs izglītojamos iepazīstināja ar Rīgas objektiem, kuri iekļauti Unesco aizsardzības programmā. Pastāstīja par Nacionālās bibliotēkas arhitektu Gunāru Birkertu un Nacionālās bibliotēkas ēkas iekļaušanos Rīgas siluetā. Izglītojamie iepazinās ar  Rīgas attīstības plānojumu, kas diemžēl dažādu iemeslu dēļ nav realizēts dzīvē. Pasniedzējs iepazīstināja izglītojamos ar ēkām,  ar kurām no arhitektūras viedokļa Rīga var lepoties un pastāstīja par šo ēku arhitektiem. Jānis Dripe skolēnus iepazīstināja ar arhitekta profesijas dažādajiem virzieniem, pastāstīja par to, ka šo profesiju var apgūt RISEBĀ.

befunky-collage-small 

Karjeras nedēļu atklāšana

2016. gada 10. oktobrī norisinājās Karjeras nedēļu atklāšanas pasākums “Pilsētas medības”. Sacensības organizēja RD Izglītības Departaments un tajā piedalījās komandas no 62  Rīgas skolām. Katrai komandai bija jāatrod pēc iespējas vairāk kontolpunktu, jāizpilda tajos norādītie uzdevumi un  jānofotogrāfējas katrā no tiem. Sacensību organizatori bija sagatavojuši vairāk nekā 40 kontrolpunktus. Skolas komandām,  pēc vēlēšanās, bija jāizpilda arī vairāki papilduzdevumi, par kuriem varēja saņemt papildpunktus. Mūsu skolas komandā “Saules ērgļi” piedalījās Laura Dziļuma un  Rendijs Kukainis no 12.a klases , Ieva Juste, Santa Ozoliņa un Džonatans Egle no 12.b klases. Komandai ļoti palīdzēja mūsu aktīvie līdzjutēji:  no 10.a klases- Samanta Samarska  un Adrians Tesļuks, no 12.a klases – Linda Mazjāne, Keita Straume, Santa Ziediņa, Vineta Mazaļevska, no 12.b klases – Anda Vaivade, Una Tarzere, Alīna Meldere, Lelde Grabe, Egija Vilciņa un Eda Ezergaile un skolotāja Inga Dunke. Varam lepoties ar savu komandu un vislielāko līdzjutēju pulku, kurš palīdzēja komandai un kopā ar to veica  visu maršrutu. Kopvērtējumā ieguvām 92 punktus un 26.vietu. Pirmajai reizei dalībai šādā konkursā rezultāti ir ļoti labi! Prieks par mūsu skolēnu sasniegto un skolēnu vēlmi atbalstīt savu skolu!


Mūsu skolā ir vairāki skolēni, kuriem patīk ne tikai skatīties animācijas filmas, bet arī izpētīt, kā tās tiek veidotas.

Projektu dienu ietvaros no 3. – 5.februārim 22 skolēnu grupa iepazinās ar sarežģīto un laikietilpīgo animatora profesiju, gan apmeklējot Rīgas Kino muzeju, gan studiju “Rija”. Abās bija iespējams arī pašam izmēģināt roku zīmējumu veidošanā.


2015.gada 17.decembrī skolēni no 12.b klases gatavojas kļūt par studentiem. Mācāmies strādāt Nacionālajā bibliotēkā


Informatīvi metodiskajā centrā (IMC) skolēni var uzzināt par studiju iespējām dažādās Latvijas un citu valstu augstskolās

20151007_085605

Stendā atrodama aktuālākā informācija par karjeras izglītības norisēm – atvērto durvju dienām, tālākizglītības kursiem u.c.

20151007_085032

Trešdienās, no 9.00 – 17.00 skolēnus individuāli konsultē par studiju iespējām, dažādām profesijām karjeras izglītības koordinatore Aijas Biteniece.


Jaunumi


25.novembrī  skolā viesojās pārstāvji no Latvijas augstskolām un stāstīja vidusskolēniem par dažādām studiju iespējām .

2

1


25.novembrī   5.c klase apmeklēja Tehno Annas pagrabus un pētīja, kā rodas dažādas fizikālas parādības.

1

2


Profesiju sīrups

15.oktobrī mūsu skolas 4.klašu komanda veiksmīgi piedalījās konkursā „Profesiju sīrups” un ar savu priekšnesumu sajūsmināja skatītājus. Mums bija jāstāsta par profesiju, izvēlējāmies dziedāt un ar dziesmas palīdzību izstāstīt par izlozēto – aktiera – prasmi. Saņēmām skaļus aplausus un ļoti atzinīgus ierakstus ekspertu lapās!


 Skolēni Saeimā

9.oktobra pēcpusdienā skolēni, kuri interesējās, kā tiek vadīta mūsu valsts, apmeklēja Saeimas namu.


  Karjeras diena skolā

9. oktobrī pie mums viesojās absolventi. Viņi stāstīja par savu studiju pieredzi, par savu izvēlēto profesiju un ceļu kā līdz tai nonākt.


No 5. – 16.oktobrim Rīgā tiek organizēta Karjeras nedēļa. Arī mūsu skolas skolēni tajā aktīvi iesaistās – apmeklē uzņēmumus un augstskolas, uzaicina vecākus stāstīt par savu profesiju, kā arī piedalās dažādos konkursos. Notikumu tik daudz, ka pārsniedz divu nedēļu ietvarus.

20150923_102001

2015.gada 23.septembrī 8.klašu skolēni apmeklē Latvijas energosistēmas milzi -Pļaviņu HES Aizkrauklē

20150923_122344

Te nu mēs visi –  8.klašu skolēni –  esam Likteņdārzā

20150930_145321 20150930_151652

9.a klase 30.septembrī viesojas Ventspils augstskolā

20151006_152620

6.oktobrī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība organizēja konkursu “Zini! Ne mini!”

20151006_125412

Mūsu komandas nosaukums – “84 kg zelta” (ne vairāk un ne mazāk!)

0361

Grūtā cīņā ieguvām 3.vietu!

Picture1

Karjeras nedēļas atklāšanas pasākumā 7.oktobrī no mūsu skolas piedalās 7.c klases skolēni – gan uzzinām par ārsta profesiju

Picture2

Gan ar pašu rokām mēģinām darināt kā īsti amatnieki

Picture3

Negaidīti pat nokļūstot improvizācijas pat teātra aktiera lomā!

1

2

3

4